Marka İsimler 06.2008

İsmiyle Müsemma

Güven adının danışmanlığa uygunluğunu bir şans olarak görmüşümdür hep. Borça da özgün  bir soyadı. Teşekkürler dede. Ali Şahin ya da Mehmet Öztürk olarak ayrışmak/akılda kalmak    biraz daha zor olurdu sanırım. Ayrıca uçağa binerken elime tutuşturdukları kartta da “BORCA GUVEN” yazması beni hep güldürür çünkü hayatımın büyük bölümü borç içinde geçmiştir. Ne aldıysam “borca güvenerek” almış, hiç bir dönemde “Peşin Satan” gibi gerinememişimdir. Falan…

 

Bu yazıda ismi yaptığı işe cuk oturan veya ters düşen bazı örnekleri sıraladım. Siz de gönderin, devam edelim.

Tiraje Erginer

Milliyet Gazetesi Satış Müdürü

Tanışırız. Çok pozitif ve iş bitirici bir insandır. Gazetenin tirajını artırmak için var gücüyle çalışır.

Güven Kurtul

Avukat; Ofisi Balmumcu’da.

Bir avukat için en mükemmel ad ve soyada sahip olduğunu söyleyen Güven Kurtul, 35 yıllık meslek hayatında adının kendisine çok yardımı dokunduğunu anlatıyor. “Babam galiba benim gelecekte avukat olacağımı tahmin ediyordu.”

Dost Can Deniz

Yaşam Koçu.

Bizim bölüm mezunu olan Dost, MareFidelis’in kurucusu ve baş danışmanıdır. Koçluk stil ve yaklaşımı danışanları tarafından; deneylere ve öğrenmeye odaklı, sıcak, gerçeklere ve verilere dayanan ve sonuca yönelik olarak nitelendirilmiştir. Dost Can Deniz, Gestalt Institute Of Cleveland, Organizations & System Development Center’ın hem öğrencisi, hem üyesi, hem de öğretim görevlisidir.

Server TANFER

IBM Yazılım Satış Yöneticisi. Tanışmıyorum ama kendisini ilk kez telefonlar arayan yabancı meslekdaşlarının ne dediğini, gülmemek için kendilerini nasıl tuttuğunu merak ediyorum. (GERÇEK BİR RESMİNİ BULABİLSEK ASLINDA)

Ekmeleddin İhsanoğlu

İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri. Saygın bir bilim insanı. Özgeçmişi buraya sığmaz; Ayn Şems, El Ehzer, Ankara, İstanbul, Exeter, Harvard üniversiteleri, UNESCO, İKO, Kahire Milli Kütüphanesi…. Adı Cenk Görgün olsaydı aynı titreşimi yaratabilir miydi?

Bilada Bilican

O da bizim bölümden. ODTÜ Endüstri mühendisliği mezunu bilim adamı. İngiltere’de yaşıyor.

Dr. Ömür Alan

Öz dayımın kızı Ömür Yıldız. Doktor çıkıp yine doktor olan eşi Abdullah’ın soyadını alınca gittikleri kasabada “Dr. Ömür Alan” diye tabela asmışlıkları var. Ama gelen tepkiler sonrasında araya kızlık soyadı Yıldız’ı da ekledi. Halen Okmeydanı SSK’da Onkolog olarak çalışıyor. Bazen kızlık soyadını unutuyor. Brrr.

Kenan Çarpışantürk

Türkiye Off Road Şampiyonu

1961 yılında doğan Kenan Çarpışantürk, kazandığı kupaları sayı ile değil artık yıllar ile ifade ediyor. Toplam beş Türkiye birinciliği var.

Atıl Atılgan

1997 Bursa Ralli Co-Pilot Şampiyonluğu
1998 Türkiye Ralli Sınıf 3 Birinciliği
2002 Ege Rallisi Genel Klasman Birinciliği
2002 Pirelli Rallisi Genel Klasman Birinciliği
2003 Türkiye Ralli Sınıf 7 Birinciliği

 Söker Dereboy

Diş Hekimi

Faber Mermercilik AŞ Genel Müdürü Nejdet Karakuyu ve Reis Mermer Ltd. Genel Müdürü Soner Özdamar. İki ismi yandaki kupürde yan yana görünce hoş oldum.

Prof.Dr. Muhteşem KAYNAK 🙂 Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. öğretim üyesi hocamız küçüklüğünde bizlere muhteşem kaynaklar yaratabileceğini hayal edebiliyor muydu acaba?

Yorumlar
Bütün Yorumlar.
Yorumlar